Kavazović: Bošnjaci, Srbi i Hrvati moraju razvijati BiH kao zajedničku domovinu

  • 17 januar, srijeda
  • - ABNA

U intervjuu za radio BIR reisu-l-ulema Islamske zajednice u BiH dr. Husein ef. Kavazović poručio je kako u ovom vremenu koje je izazovno i bremenito različitim problemima koje društveni život donosi, jako važno i bitno da članovi Islamske zajednice budu posvećeni vrijednostima islama i onome što je njihova kultura i tradicija.

Dodaje da se trebamo razvijati imanska komponenta i vjera u Boga, a to znači biti posvećen i okrenut ka čovjeku, ka njegovim potrebama, ka pomoći ljudima.

- Muslimani Bošnjaci moraju biti jako svjesni svoje uloge u očuvanju ove države i razvijanju bosanskohercegovačkog društva onakvog kakvo je bilo stoljećima ovdje. Bez Bosne i Hercegovine kao države teško da možemo preživjeti. Zbog toga je jako važno da imamo otvorene oči i dovoljno svjetla usmjerenog na one probleme koji mogu ugroziti ovu državu i naše društvo. Patriotske snage u našem društvu, bez obzira bili to Bošnjaci, Srbi ili Hrvati moraju imati dovoljno snage i volje da razvijaju Bosnu i Hercegovinu kao zajedničku domovinu i da ovo društvo hramoniziramo i da ponudimo koliko je god moguće više i činjenica koje će govoriti o zajedničkom životu na ovom prostoru- rekao je reis Kavazović.
Top